XS
SM
MD
LG
XL
Yönetim KuruluOnursal Başkan
ŞAHAMETTİN GECÜ

Şahamettin GECÜ 1958 yılında Giresun Çamoluk’da dünyaya gelen Şahamettin Gecü iş hayatına küçük yaşta ailesinin İstanbul’a göç etmesiyle başladı. Öğrencilik yıllarında baba mesleği olan bakkalcılıkla çalışmaya başlayan Şahamettin Gecü, ticaret hayatına ise ilk olarak Beyoğlu’nda 1972 yılında açtığı Önder Kuru Temizleme dükkanıyla adım attı 1974 yılına geldiğinde ise Geco Holding’in temellerinin atıldığı önemli bir adım olarak kabul edilen Mercan Konfeksiyonu açtı. 1981’yılında ise Geco Tekstil’i kurdu.

Şahamettin Bey 1975 yılında aldığı evlilik kararıyla da hayatındaki en büyük ikinci adımı eşi Emine Hanım’la beraber attı. Emine Hanım’la dünya evine giren ve dört çocuk babası olan Şahamettin Bey, eşinin desteği ve her konuda verdiği teşvikle de kariyer yolculuğunda güçlü adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı
HAKAN GECÜ

Genç yaşta iş hayatına atılan Hakan Gecü 1977 doğumlu. Ticari hayatı tekstil sektöründe yaptığı üretimlerle başlayan Gecü, yurtiçi ve yurt dışına yaptığı kot üretimiyle Türkiye’nin önde gelen kot markalarından Geco Jeans’i yarattı. Hakan Gecü yarattığı Geco Jeans markasıyla başta Ortadoğu olmak üzere Avrupa ülkelerine yaptığı ihracatla sektörün öncülerinden biri oldu. Tekstil alanında hala faliyet göstermeye devam eden Geco Jeans ile dünyaya açılmayı başaran Gecü farklı iş alanlarına yaptığı girişim ve yatırımlarla da ticaret hayatının farklı kollarına yönelerek faliyet alanını genişletmeyi başardı. Tekstilin ardından otomotiv sektöründe de ithalat ve ihracat yapmaya başlayarak Geco Otomotivi kuran Hakan Gecü, Geco Holding bünyesine katılan otomotivin ardından holding çatısı altına mimarlık ve medyayı da katarak üretimlerine devam ediyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
VOLKAN GECÜ

1988 doğumlu olan Volkan Gecü Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını da aynı üniversitede Stratejik pazarlama ve iletişim alanında tamamlayan Gecü iş hayatına dünyaca ünlü kurumsal firmalarda stratejik planlama ve pazarlama alanında danışmanlık vererek ve çalışmalar yürüterek başladı. Üç yılın ardından ise aile şirketi olan Geco Otomotiv için çalışmalarını yürütmeye devam etti. Ağabeyi Hakan Gecü ile Geco Holding’in kuruluşu için farklı sektörlere dair yatırım planlama ve araştırmalarda bulunan Volkan Gecü MÜSİAD’in (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) asil üyelerinden olarak ‘Yılın yükselen iş insanı’ ödülünün sahibi oldu. Volkan Gecü ileriye dönük vizyonu ve kişisel ilgi alanlarıyla Geco Holding’in hizmet verdiği sektörlere yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

CEO
Dinçer Karahanlı

Yönetim Kurulu Üyesi
FERHAT MAHMUTOĞLU

1984 yılında Mersin Anamur’da doğan Ferhat Mahmutoğlu ilkokul eğitimini Anamur’da tamamladı. Ortaokul ve lise öğrenimini ise Adana’da aldı. Sabancı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Ferhat Mahmutoğlu iş hayatına ise mezun olduktan kısa bir süre sonra Zorlu Holding’in mimarlarından biri olarak başladı. Bir süre burada çalıştıktan sonra kurumsal birçok firmada 10 yıl boyunca Görsel ve Mimarlık Departmanlarında yöneticilik yaparak mağazaların konsept tasarımlarına imza attı.

Tasarım ve mimarlık sektöründeki çağdaş, yenilikçi ve klasik tarzı harmanlayarak yarattığı özgün stille fark yaratan Ferhat Mahmutoğlu kurumsal kariyerine kendi vizyonu ve hayallerinin ürünü olan tasarımları hayata geçirmek için veda etti ve Geco Mimarlığı’ın kurucularından biri oldu. 2019 yılının ilk günlerinden beri kurduğu Geco Mimarlık ile Mahmutoğlu hayallerini, yenilikçi, çarpıcı, çağdaş ve fonksiyonel tasarım anlayışını müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Ferhat Mahmutoğlu, çalıştığı her projede, tasarımdan uygulamaya dek tüm estetik sorumluluğu üstlenerek, üzerinde çalışılan projenin zamanında ve beklenen kalitede teslim edilebilmesi için ekibi bizzat yönlendirmekte ve tüm süreçleri yönetmektedir.

Çalışmalarında, klasik tarzın vazgeçilmez öğelerini, modern ve teknik stillerle sentezleyen Mahmutoğlu, hem kendi stiline ve çizgisine sadık kalabilmeyi, hem de müşterisinin taleplerine göre ve kişilik özelliklerine uygun unsurları ortaya çıkarabilmeyi kusursuzca başarmayı hedefler. Tasarımlarında, simetrik ve keskin hatlı geometrik formların ağırlığını görmek mümkündür. Geleneksel ve moderni birleştirirken, mükemmel bir perspektif ve mekan duygusu yaratmayı da göz ardı etmeden hayalleri mutluluğa dönüştürüyor.

Yönetim Kurulu Üyesi
MELİS GÜVENÇ

1989 doğumlu olan Melis Güvenç üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladıktan sonra kariyer yolculuğuna Türkiye’nin siyasi, sanat ve spor tarihine adını yazdırmış birçok başarılı ismin belgesellerini yaparak başladı. Araştırma ve yapım aşamasından bulunduğu belgesel yolculuğundan sonra ise Türkiye’nin önde gelen haber ve eğlence kanallarında kamera arkasında çalışan ve programların farklı süreçlerini yöneten Güvenç, 2013 yılında Milliyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2015 yılına kadar Milliyet Gazetesi’nin Cadde ekinde birçok özel habere ve röportaja imza atan Güvenç yaptığı röportaj ve söyleşilerle de Magazin Gazetecileri Derneği’nin verdiği ‘Yılın en iyi röportaj’ ödülünün üç yıl peş peşe sahibi oldu. Güvenç aynı zamanda farklı birçok kurum ve kuruluşun da vermiş olduğu ‘En iyi röportaj’ ve ‘En iyi gazete röportajcısı’ ödüllerinin de sahibi oldu. 2015 yılından itibaren ise Vatan Gazetesine transfer olan başarılı gazeteci burada da yaptığı gündem belirleyen haber ve dosya konularıyla yazılarına devam etti. 2018 yılında Vatan Gazetesi’nin kapanmasının ardından ise Melis Güvenç, yazı ve röportajlarına Milliyet Gazetesinin internet sitesinde devam ediyor.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım